m s my mo ms
version_button
| register | forgot password? en pl
nick: password:

pictures in the gallery (50):

 

the closest galleries:

 
Londyn 7 - na dobranoc
1pix użytkownik knfred odległość 0 km 1pix
Londyn- wzdłuż Tamizy
1pix użytkownik jaros odległość 0 km 1pix
Wielka Brytania - Londyn
1pix użytkownik omektron odległość 0 km 1pix
Wielka Brytania - Londyn
1pix użytkownik herika odległość 0 km 1pix
Londyn
1pix użytkownik kikulisko odległość 0 km 1pix
Londyn + Cambridge
1pix użytkownik maybejune odległość 1 km 1pix

comments to the gallery (16):

 
przemyslaw użytkownik przemyslaw(posts:6196) dodano 03.01.2019 23:27

Cześć Gabi!
Od czasu opublikowania tej prezentacji zdążyłem być w Londynie dwa razy. I powiem tak: wiele zdjęć, nawet tych najświeższych, to już zdjęcia archiwalne. W City, ale i vis-a-vis, wyrosły w tempie absolutnie błyskawicznym kolejne wieżowce o niesamowitych kształtach, właśnie są na ukończeniu. Tam, w City, są naprawdę wielkie gabaryty. I rzeczywiście, jest tak jak mówisz, strasznie trudno je fotografować, zwłaszcza z bliska, nawet z szerokim kątem. Jednak coś mnie tam ciągnie i choć w tym ludzkim mrowisku jakim jest Londyn czuję się absolutnie sam wśród tłumu, coś mnie tam kusi i przyciąga. Na pewno do Londynu będę wracał i to nie raz. Londyn po prostu imponuje. Poza tym, mam tam teraz blisko... wnuka...;)
Dziękuję za odwiedziny i pozdrawiam!

gabi użytkownik gabi(posts:2667) dodano 03.01.2019 14:47

Przemysław, bardzo dobra prezentacja. i bardzo trudna.Takie wielkie gabaryty ciężko się fotografuje, a Ty świetnie pokazałeś rozmach i skalę miasta.Też nie lubię metropolii, przytłaczają mnie. I mimo że świetnie pokazane i opisane, nie chcę tam. Dziękuję za wirtualny spacer,
pozdrawiam

przemyslaw użytkownik przemyslaw(posts:6196) dodano 31.10.2018 12:28

Charlie,
ten ratusz już im jakoś daruję. Londyn ma w sobie coś..., nie wiem jak to określić, imponującego? Dziwna rzecz, ale czuję się tam dobrze, choć w tym tyglu zupełnie sam. I już tęsknię za kolejnym spacerem wzdłuż Tamizy i inne wybrane miejsca, bo za 3 tygodnie znowu tam będę. A skoro Twoje Młode są zainteresowane - nie zwlekaj. Młodym na pewno spodoba się - zabierz je na Shard'a, do Muzem Transportu, przewieź kolejką linową, pójdź na Meridian w Greenwich, przepłyń Tamizą, zabierz na lody np. na Walkie Talkie, będzie super...;)
Serdecznie pozdrawiam!

charlie użytkownik charlie(posts:2346) dodano 26.10.2018 10:04

Cóż, nie mają ratusza i rynku dookoła, tak dobrze znanych z naszych polskich (i nie tylko) miast, bo... nie lokowali Londynu na prawie magdeburskim :-)
Nie dotarłam jeszcze do tej metropolii. Przez ostatnich 15 lat skutecznie się opierałam, skupiając się bardziej na terenach słowacko-węgiersko-czesko-polsko-niemiecko-austriackich :-)
Ale chyba już dojrzałam do zwizytowania Londynu. Tym bardziej, że Młode podrosły na tyle, że same coraz częściej mówią że chciały by zobaczyć Londyn.
Tak że, kto wie... :-)
Pozdr.

przemyslaw użytkownik przemyslaw(posts:6196) dodano 25.10.2018 11:58

Karol, dziękuję!
Serdecznie pozdrawiam!

barsolis użytkownik barsolis(posts:375) dodano 19.10.2018 22:26

piekny spacer Przemka.

przemyslaw użytkownik przemyslaw(posts:6196) dodano 17.10.2018 05:30

Wszystkim Odwiedzającym dziękuję i przepraszam za późną odpowiedź - z braku zasięgu w Puszczy Noteckiej gdzie ostatnio przebywałem.
- Paweł - określenie Twojego autorstwa "the most beautifull... most" niezwykle adekwatne. I jak pamietasz, już dawno temu mówiłem, ze je "kupuję", co niniejszym stało się...;) Pozdrawiam!
- Paniwu - tak, Londyn z góry prezentuje się świetnie. I jest w nim sporo miejsc, skąd z góry można na miasto spojrzeć oraz nie jest to wyłącznie The Shard czy London Eye, bo w City doszło sporo wieżowców z tarasami widokowymi. No i jest stary, stareńki, bo z... 1667 roku Monument, kamienna kolumna widokowa licząca ponad 60 metrów. Niestety, bez windy, serdecznie pozdrawiam!...;)
- Piernicyna - systematycznie powiększam kolekcje, by uchwycić to dziedzictwo. Londyn wart jest dokumentowania i dzieje się tu wiele - rzeczywiście, metropolia imponująca. Plan wędrówki po mieście w listopadzie już jest...;) Pozdrawiam!
- Toman - nie tylko po Europie wędruję, bo i po Polsce również, a tym roku sporo tego było, aktualnie Puszcza Notecka, a za chwile Białowieska, może także późnojesienne Bieszczady, bo wiosną już były. Ale o tym chyba już Ci wspominałem i nadal zachęcam do wyjazdu z Panią Tomanką, serdecznie pozdrawiam Was Oboje!
- Woja - dziękuję! Wprawdzie to nie Portugalia, którą tak lubimy, ale dobre i to, ze oba kraje, Anglia i Portugalia, zawsze pozostawały i pozostają we wzajemnie dobrych i przyjazdów relacjach, a Angole jeśli wybierają miejsce zamieszkania poza UK i poza dawnym imperium, to chyba najczęściej jest to właśnie Portugalia. Serdecznie pozdrawiam!

woja użytkownik woja(posts:565) dodano 15.10.2018 20:47

Wspaniałe kadry, Przemku. Gratulacje!
Pozdrawiam

toman użytkownik toman(posts:188) dodano 14.10.2018 22:53

Galeria świetna. Widoki przednie. Ale to wszystko związane z WIELKĄ metropolią.
Parę dni wstecz byliśmy z Tomanką w Warcie nad Wartą. Małe, senne miasteczko z ciekawym kameralnym muzeum, w którym ciekawostką jest skrzypco-trąbka.
Potem udane zakupy w pobliskiej wiosce nad zbiornikiem Jeziorsko. I niechętny powrót do dużej Łodzi ale przez wioski, wśród pól i lasów.
Mając wybór to oglądam Europę Waszymi oczami tu na obieżyświecie a sam cudze nie chwaląc swoje, polskie strony poznaję.
Pozdrawiam ciepło.

piernicyna użytkownik piernicyna(posts:142) dodano 14.10.2018 19:21

Świetne dziedzictwo! Każde przemyślane przez Ciebie zdjęcie wyraża szacunek dla wielu pokoleń ludzi. Londyn rzeczywiście imponuje. We mnie budzi respekt i zachwyt jednocześnie. Z różnych względów the city is foreign to me a zaproponowany przez Ciebie spacer wzdłuż Tamizy jest dla mnie wyjątkowy z uwagi na ciekawe miejsca - ujęcia - informacje. Co się zaś tyczy mieszkańców - spotkanych w metrze czy na ulicy - No cóż?! Myślę, że podobnie jak ich przodkowie, zostawią w Londynie swój ślad dla potomnych.
PS
Thames is beautiful Pozdrawiam

paniwu użytkownik paniwu(posts:554) dodano 14.10.2018 13:59

Przemierzyłam po raz kolejny w ciągu ostatnich dni bulwary wzdłuż Tamizy, oczywiście wirtualnie w Twojej galerii, bo w Londynie nie byłam. I aż zadyszki dostałam, uff. Metropolia rzeczywiście imponuje historią, wielkością, rozmachem, zagospodarowanymi nabrzeżami, bulwarami, robi wrażenie. Chyba utwierdziłam się w przekonaniu, że to miasto najlepiej oglądać ze znacznego dystansu i najlepiej z górnej perspektywy. W tym miejscu dołączam się do lucy56, wolę kontakt z przyrodą oraz małomiasteczkowe klimaty, metropolie mnie przerażają. Najbardziej podobają mi się w Londynie te stare budowle historyczne Palace of Westminster, Tower Bridge, Tower of London. Przy zdj. 9 odezwała się we mnie duma plemienna, we Wrocławiu też mamy kolejkę linową POLINKĘ nad Odrą. Łączy Politechnikę Wrocławską z Niskimi Łąkami. Jeszcze nie robiłam zdjęć z jej pokładu, a chyba będą ciekawe, fajna z niej górna perspektywa na Ostrów Tumski. Pozdrawiam

paweller75 użytkownik paweller75(posts:7309) dodano 13.10.2018 23:26

Tak, dla mnie Tower Bridge jest the most beautiful ... most ..., świetnie zdjęcia i z góry i z dołu, z wody i z lądu, miło powspominać ..., pozdrawiam serdecznie:)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(posts:6196) dodano 10.10.2018 08:34

Lucy,
mam tak samo, też dojrzewałem do Londynu. A propos zaś przyrody, w tej chwili taki np. St.James Park jest niezwykle piękny. A jak wiesz, jest takich parków w Londynie sporo. I wokół niego też.
Dziękuję i pozdrawiam bardzo serdecznie!...;)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(posts:6196) dodano 10.10.2018 08:32

Andrzej,
nie wymiękaj! Do Londynu chyba trzeba dojrzeć. Ja dojrzewałem dość długo i teraz nawet czekam, kiedy znowu tam będę. Niedawno przepadł mi bilet z powodu "czynników niezależnych". Ale już mam nowy na listopad i zaplanowaną trasę. W Bristolu nie byłem, więc nie wiem. Natomiast zdziwiłbyś się walorami krajobrazowymi Wyspy: ja przeprosiłem sie z nimi juz dawno temu. Oczywiście, szukać ich należy poza dużymi miastami. Ty na pewno byś je bez trudu odnalazł1...;)
Pozdrawiam!

lucy56 użytkownik lucy56(posts:3053) dodano 10.10.2018 07:32

Chętnie przespacerowałam się raz jeszcze z Tobą,bo w realu wiele razy odbyłam ten spacer.Po jednej i drugiej str.Tamizy.Będąc pierwszy raz Londyn mnie nie zachwycił ale teraz jak bywam z zainteresowaniem ruszam w nieznane.A w smartfona to i u nas wielu wpatrzonych, czy to w metrze,tramwaju,pociągu... Znak obecnych czasów.Dlatego wolę przestrzenie i przyrodę oraz wiejskie klimaty.Metropolie tylko zwiedzać i zmykać 😉.Pozdrawiam.

ak użytkownik ak(posts:6251) dodano 10.10.2018 06:51

Nie byłem, a miałem zamiar lecz... pomimo fajnych fot opisem skutecznie mi obrzydziłeś Londyn. Nie mam Ci tego za złe, a raczej dziękuję :DD
Czuję się wyleczony i energię jeśli zmarnuję na Anglię to być może będzie to... np. Bristol ? :DD

You must login to add comments. If you're not a member of the community, join us!