m s my mo ms
version_button
| register | forgot password? en pl
nick: password:

pictures in the gallery (50):

 

the closest galleries:

 
Londyn 7 - na dobranoc
1pix użytkownik knfred odległość 0 km 1pix
Londyn- wzdłuż Tamizy
1pix użytkownik jaros odległość 0 km 1pix
Wielka Brytania - Londyn
1pix użytkownik omektron odległość 0 km 1pix
Wielka Brytania - Londyn
1pix użytkownik herika odległość 0 km 1pix
Londyn
1pix użytkownik kikulisko odległość 0 km 1pix
WESTMINSTER - najważniejsza dzielnica Centralnego Londynu.
1pix użytkownik afrodyta odległość 1 km 1pix

comments to the gallery (9):

 
woja użytkownik woja(posts:552) dodano 15.10.2018 20:47

Wspaniałe kadry, Przemku. Gratulacje!
Pozdrawiam

toman użytkownik toman(posts:183) dodano 14.10.2018 22:53

Galeria świetna. Widoki przednie. Ale to wszystko związane z WIELKĄ metropolią.
Parę dni wstecz byliśmy z Tomanką w Warcie nad Wartą. Małe, senne miasteczko z ciekawym kameralnym muzeum, w którym ciekawostką jest skrzypco-trąbka.
Potem udane zakupy w pobliskiej wiosce nad zbiornikiem Jeziorsko. I niechętny powrót do dużej Łodzi ale przez wioski, wśród pól i lasów.
Mając wybór to oglądam Europę Waszymi oczami tu na obieżyświecie a sam cudze nie chwaląc swoje, polskie strony poznaję.
Pozdrawiam ciepło.

piernicyna użytkownik piernicyna(posts:124) dodano 14.10.2018 19:21

Świetne dziedzictwo! Każde przemyślane przez Ciebie zdjęcie wyraża szacunek dla wielu pokoleń ludzi. Londyn rzeczywiście imponuje. We mnie budzi respekt i zachwyt jednocześnie. Z różnych względów the city is foreign to me a zaproponowany przez Ciebie spacer wzdłuż Tamizy jest dla mnie wyjątkowy z uwagi na ciekawe miejsca - ujęcia - informacje. Co się zaś tyczy mieszkańców - spotkanych w metrze czy na ulicy - No cóż?! Myślę, że podobnie jak ich przodkowie, zostawią w Londynie swój ślad dla potomnych.
PS
Thames is beautiful Pozdrawiam

paniwu użytkownik paniwu(posts:242) dodano 14.10.2018 13:59

Przemierzyłam po raz kolejny w ciągu ostatnich dni bulwary wzdłuż Tamizy, oczywiście wirtualnie w Twojej galerii, bo w Londynie nie byłam. I aż zadyszki dostałam, uff. Metropolia rzeczywiście imponuje historią, wielkością, rozmachem, zagospodarowanymi nabrzeżami, bulwarami, robi wrażenie. Chyba utwierdziłam się w przekonaniu, że to miasto najlepiej oglądać ze znacznego dystansu i najlepiej z górnej perspektywy. W tym miejscu dołączam się do lucy56, wolę kontakt z przyrodą oraz małomiasteczkowe klimaty, metropolie mnie przerażają. Najbardziej podobają mi się w Londynie te stare budowle historyczne Palace of Westminster, Tower Bridge, Tower of London. Przy zdj. 9 odezwała się we mnie duma plemienna, we Wrocławiu też mamy kolejkę linową POLINKĘ nad Odrą. Łączy Politechnikę Wrocławską z Niskimi Łąkami. Jeszcze nie robiłam zdjęć z jej pokładu, a chyba będą ciekawe, fajna z niej górna perspektywa na Ostrów Tumski. Pozdrawiam

paweller75 użytkownik paweller75(posts:7220) dodano 13.10.2018 23:26

Tak, dla mnie Tower Bridge jest the most beautiful ... most ..., świetnie zdjęcia i z góry i z dołu, z wody i z lądu, miło powspominać ..., pozdrawiam serdecznie:)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(posts:6038) dodano 10.10.2018 08:34

Lucy,
mam tak samo, też dojrzewałem do Londynu. A propos zaś przyrody, w tej chwili taki np. St.James Park jest niezwykle piękny. A jak wiesz, jest takich parków w Londynie sporo. I wokół niego też.
Dziękuję i pozdrawiam bardzo serdecznie!...;)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(posts:6038) dodano 10.10.2018 08:32

Andrzej,
nie wymiękaj! Do Londynu chyba trzeba dojrzeć. Ja dojrzewałem dość długo i teraz nawet czekam, kiedy znowu tam będę. Niedawno przepadł mi bilet z powodu "czynników niezależnych". Ale już mam nowy na listopad i zaplanowaną trasę. W Bristolu nie byłem, więc nie wiem. Natomiast zdziwiłbyś się walorami krajobrazowymi Wyspy: ja przeprosiłem sie z nimi juz dawno temu. Oczywiście, szukać ich należy poza dużymi miastami. Ty na pewno byś je bez trudu odnalazł1...;)
Pozdrawiam!

lucy56 użytkownik lucy56(posts:2837) dodano 10.10.2018 07:32

Chętnie przespacerowałam się raz jeszcze z Tobą,bo w realu wiele razy odbyłam ten spacer.Po jednej i drugiej str.Tamizy.Będąc pierwszy raz Londyn mnie nie zachwycił ale teraz jak bywam z zainteresowaniem ruszam w nieznane.A w smartfona to i u nas wielu wpatrzonych, czy to w metrze,tramwaju,pociągu... Znak obecnych czasów.Dlatego wolę przestrzenie i przyrodę oraz wiejskie klimaty.Metropolie tylko zwiedzać i zmykać 😉.Pozdrawiam.

ak użytkownik ak(posts:6111) dodano 10.10.2018 06:51

Nie byłem, a miałem zamiar lecz... pomimo fajnych fot opisem skutecznie mi obrzydziłeś Londyn. Nie mam Ci tego za złe, a raczej dziękuję :DD
Czuję się wyleczony i energię jeśli zmarnuję na Anglię to być może będzie to... np. Bristol ? :DD

You must login to add comments. If you're not a member of the community, join us!