m s my mo ms
version_button
| register | forgot password? en pl
nick: password:

pictures in the gallery (48):

 

the closest galleries:

 
Białoruś:  Mińsk cz.  2
1pix użytkownik magdalena odległość 0 km 1pix
Mińsk Białoruski
1pix użytkownik raptorek odległość 0 km 1pix
3 dni u Łukaszenki
1pix użytkownik miket odległość 0 km 1pix
MIŃSK. «Где-то ...»
1pix użytkownik wo odległość 1 km 1pix
Minsk
1pix użytkownik luk111 odległość 1 km 1pix
MIŃSK NOCĄ
1pix użytkownik wo odległość 1 km 1pix

comments to the gallery (16):

 
popekpawel użytkownik popekpawel(posts:3622) dodano 24.06.2013 20:17

A ja z przyjemnością odwiedziłbym to miasto. Choć inne to jednak wydaje się być miastem ciekawym architektonicznie.

muczacza użytkownik muczacza(posts:241) dodano 14.01.2012 16:45

Dzięki Marioli i Mgfoto za informację. Pozdrawiam

mgfoto użytkownik mgfoto(posts:6126) dodano 14.01.2012 13:48

Trudno powiedzieć, że Warszawa miała więcej szczęścia... ale przymiarki do monumentalnej zabudowy były już w czasie wojny. Oglądałam kiedyś program o planie Pabsta czyli nazistowskim projekcie przebudowy miasta. Sądząc po pokazanych symulacjach - pięknie to by nie było.
"W wyburzonym centrum stolicy Polski zamierzano postawić monumentalne budowle nazistowskie, w charakterystycznym stylu spełniającym wymogi nazistowskiej architektury stworzonej przez Alberta Speera, określanej jako uproszczony klasycyzm" - to cytat z Wikipedii.
Jak dla mnie mało przytulny ten Mińsk. I takie budowle mogą zaciekawić ale jeśli są tylko takie i w to w nadmiarze - mnie nie zachwycają.
Pozdrawiam :)

marioli użytkownik marioli(posts:1031) dodano 14.01.2012 13:23

Czy wiecie, że w Warszawie mało brakowało, aby powstały podobne wieże jak na zdjęciu 14. Na Muranowie po obu stronach ulicy Andersa wybudowano już stosowne budynki, ale z przyczyn oszczędnościowych zrezygnowano z wybudowania wież.
Co do Mińska - to takie modelowe miasto socrealizmu.
Pozdrawiam

muczacza użytkownik muczacza(posts:241) dodano 14.01.2012 03:58

Rzeczywiście o wizę na Białoruś nie tak łatwo. Ja próbowałem się starać przez agencję zajmującą się pośrednictwem w załatwianiu wiz, która załatwiła mi wcześniej wizy do Rosji i Chin. Tym razem agencja powiedziała mi wprost, że nie chcą się podjąć tego zadania ponieważ do tego kraju jest dużo odmów, a odpowiednie papiery, których oczekuje ambasada... typu odpowiednie vouchery, odpowiednie ubezpieczenia, odpowiednie miejsca noclegu itp. nie są w stanie załatwić do czasu mojego wyjazdu... więc aplikowałem o wizę białoruską w ambasadzie w... Rydze:) Wszystkie potrzebne papiery zgromadziłem, na wszystkie pytania odpowiedziałem i nie ukrywam, że dużo pomogły też różnego rodzaju dziwne pieczątki i wizy z innych krajów które figurowały w mym paszporcie:)
Ps. Satan... pytanie Watchera... małżonka Lucyny;) jest miłe, ale zdecydowanie grubo przesadzone! Mam nadzieję i tego sobie życzę, że jak zdrowie pozwoli i fundusze również to za jakieś... 50 lat Wasze pytanie będzie uzasadnione:)
Pozdrawiam wszystkich

d-b użytkownik d-b(posts:581) dodano 13.01.2012 18:49

Hmm... a my troszkę ogólniej, bardziej o Białorusi niż tylko Mińsku, tym bardziej, że jeśli kiedyś wyruszymy, to na ścieżki związane z Adamem Mickiewiczem, dla wspaniałej przyrody (głównie tereny przygraniczne z Ukrainą), może w kolejnych galeriach coś pokażesz szerzej, miasta pod tą szerokością są bardzo do siebie podobne, choć w tym przypadku przyznajemy, że czystość jest nieskazitelna :-)
Pozdrawiamy serdecznie,
D&B

dreptak użytkownik dreptak(posts:1518) dodano 13.01.2012 18:33

obejrzałam z ogromnym zainteresowaniem - gdyż, ponieważ, bo...miałam na Białoruś wyruszyć ze znajomymi podczas tegorocznych wakacji, niestety-chyba na zdjęciach wyszliśmy nieszczególnie, bo dostaliśmy odmowę na wizy, cóż - następnym razem we wniosku zatai się to i owo np. miejsca pracy i zainteresowania (hi hi - żartuję) albo przynajmniej zmienimy zakład fotograficzny z prośbą o dyskretny retusz,

źle nie jest - Ukraina też nam się podobała:)

ps. co do galerii jeszcze - budynki paskudne, ulice czyściutkie, poczułam sympatię do kobitki ze zdjęcia nr38, brakuje mi zbliżeń - scenek z życia ulicy , typicznych Białorusinów, którzy ożywiliby ten reportażyk:)

satan użytkownik satan(posts:3118) dodano 13.01.2012 18:27

A mnie się podobało, "pocztówkowe" foty, bez ludzi. Zresztą ruga się na tym portalu, jak są ludzie w kadrach...tutaj z kolei jest źle, bo ich nie ma... ;-)
Dla mnie miasto wydaje sie, mimo tych wszystkich post-CCCP fascynacji, naprawdę nowoczesne. Gdzieś tam nowy autobus, nie zauważyłem dziur w jezdniach, bardzo schludne budynki, trochę kolosowate, kwadratowe, wiadomo tamta epoka taką modę miała na podorędziu. Patrzę też na samochody i nie widzę "gratów", a nowe auta! ;-)
Wow! Szok jak dla mnie. Ja mam doświadczenia z Ukrainy i stwierdzam (co prawda tylko po tej jednej galerii), że takiej nowoczesności i schludności na Ukrainie nie zastałem (nad czym nie ubolewam jako turysta).

PS - ponawiam pytanie Watchera...chyba już niewiele Ci zostało aby zapełnić wszystkie karty na mapie świata ;-)

walizka użytkownik walizka(posts:612) dodano 13.01.2012 17:35

Muczacza, być może nastąpiło nieporozumienie. Białoruś znam słabo, jak i większość z nas, i raczej jednostronnie, odbieram więc Twoją galerię, jako odzwierciedlenie rzeczywistości. Jeśli jest bardziej "ludzko" to tylko należy się cieszyć.
Daleka też jestem od zarzekania się, że nigdy w życiu. Myślę, że obecność cudzoziemców nie jest dla Białorusinów obojętna. My też przez to przeszliśmy i powinniśmy umieć wyobrazić sobie uczucie, jak to jest, gdy cały świat o nas zapomniał.
W gruncie rzeczy pouczająca galeria, jeśli masz jakieś cieplejsze zdjęcia, to je dodaj . Pozdrawiam:)

watcher użytkownik watcher(posts:1927) dodano 13.01.2012 17:34

Zaskakujace ..bylem niemal pewien ze w miescie czas zatrzymal sie ponad 20 lat temu.
Muczacza napisz krótko ....gdzie jeszcze nie byles ?

muczacza użytkownik muczacza(posts:241) dodano 13.01.2012 16:46

Ludzi, samochodów, kwiatków itp. jest tyle w Mińsku jak w każdym większym mieście, ale jak większość ludzi fotografujących tak jak i ja staram się by było ich jak najmniej na zdjęciach. Zauważyłem taką tendencję, że jak się widzi lub coś słyszy na temat Białorusi to jest zawsze nieładnie, za zimno, za czysto, odpychająco, brak duszy, za sterylnie, nigdy w życiu... itp. Zgadza się Białoruś jest krajem autorytarnym, ale nie można go skreślać z mapy świata tylko z powodu Aleksandra Ł. Miasto nie jest martwe, tętni swoim co prawda... ograniczonym życiem, ma całkiem sporo ciekawej architektury, wiele do zaoferowania i naprawdę może pozytywnie zaskoczyć. Mnie... pewnego Norwega i Polaka, z którym dzieliłem pokój zrobiło wrażenie, chociaż tak jak Wy przed wyjazdem miałem mieszane uczucia. Mam porównianie z innymi stolicami ,,radzieckimi'' i proszę mi wierzyć, że pod względem architektury Mińsk... nie odstaje, pod względem wolności słowa... tak, ale my chyba nie patrzymy na Mińsk z perspektywy polityki? Fakt może moje zdjęcia są beznadziejne, nie zachęcają i nie oddają tego co możemy zobaczyć w tym ciekawym mieście, ale może jakiś inny obieżyświat przedstawi lepiej stolicę Białorusi i bardziej zachęci do odwiedzenia tej części Europy. Pozdrawiam wszystkich

walizka użytkownik walizka(posts:612) dodano 13.01.2012 16:28

A gdzie są ludzie? U mnie na wsi po godzinach pracy jest większy tłok, niż na najludniejszym zdjęciu 47. Muszę się zgodzić z przedmówcami, że odpychające to miasto.

grace użytkownik grace(posts:3357) dodano 13.01.2012 11:56

Fakt, miasto monumentalnie zimne. Sterylne, a przez to odpychajace. Pozdrawiam.

strabsenfilm użytkownik strabsenfilm(posts:790) dodano 13.01.2012 11:10

Zwróciłem uwagę na to, że najwięcej ludzi było przed teatrem. Przejeżdżałem parę razy przez Mińsk, ale nigdy w nim nie byłem. I niespecjalnie żałuję. Temu miastu brak duszy. Czyste, ale jak napisał Wmp57, jakby martwe.

pipol użytkownik pipol(posts:8996) dodano 13.01.2012 09:58

Tez zwróciłem uwagę na pustki na ulicach !

wmp57 użytkownik wmp57(posts:2162) dodano 13.01.2012 09:48

Czysto, bo jakoś ludzi nie widać na chodniakch, samochodów na ulicach.
Martwe miasto.
Mam blisko, ale za Grocholą: "Nigdy w życiu".
Pozdrawiam.

You must login to add comments. If you're not a member of the community, join us!