m s my mo ms
version_button
| register | forgot password? en pl
nick: password:

pictures in the gallery (50):

 

the closest galleries:

 
Sosnowiec-Park Rekreacyjny 2011 r
1pix użytkownik magdar odległość 0 km 1pix
Park  w  Kazimierzu Górniczym  - suplement
1pix użytkownik agra60 odległość 1 km 1pix
SOSNOWIEC - Park im.  Jacka Kuronia
1pix użytkownik patryk80 odległość 1 km 1pix
ZAGADKI NA ŚWIĘTO POLICJI
1pix użytkownik patryk80 odległość 2 km 1pix
EUROPEJSKIE ZAGADKI 3
1pix użytkownik patryk80 odległość 2 km 1pix
EUROPEJSKIE ZAGADKI 2
1pix użytkownik patryk80 odległość 2 km 1pix

comments to the gallery (39):

 
skuza użytkownik skuza(posts:4121) dodano 05.11.2011 21:28

Galerie przyjęłam z humorem,zastanawiam się tylko..ile czasu upłynie jeszcze ,żeby ta pierwsza cześć wyglądała jak ta druga,chociaż jesieni to nie przeszkadza.Przydałoby się dla tych reliktów ubiegłego stulecia,wygospodarować jakieś miejsce i utworzyć zakątek wspomnień,dobrze wyeksponowane mogłyby być historyczna atrakcja parku:)))Pozdrawiam serdecznie:)

watcher użytkownik watcher(posts:1927) dodano 05.11.2011 18:12

Brawo Raul ! Bzdurom nalezy sie bezzwloczna przeciwwaga !

margo użytkownik margo(posts:2555) dodano 05.11.2011 18:00

Bardzo przejrzysta galeria. Z drugiej części powiało optymizmem dla części pierwszej. Może kiedyś i ona doczeka się lepszych czasów. Pozdrawiam

mgfoto użytkownik mgfoto(posts:6126) dodano 05.11.2011 12:11

Pocieszyłeś mnie, że z jelonkiem nie jest źle :) Prawda na temat manipulowania fotografią, choć dobrze znana - daje do myślenia. Pozdrawiam serdecznie :)

konwalia użytkownik konwalia(posts:3259) - User deleted dodano 04.11.2011 14:50

Raul...z Tobą to mogę i o północy iść się pobawić na tym jeżyku;)

raul użytkownik raul(posts:2023) dodano 04.11.2011 13:50

Witam Panie :) Dziękuję za wizytę i za głos w dyskusji, serdecznie pozdrawiam ;)

magdalena użytkownik magdalena(posts:3650) dodano 04.11.2011 13:45

Jelonek puszczający oko jest super:-) Tyle zostało powiedziane już na temat tego parku, że chyba stał się on najbardziej znanym Obiezyświatom kawałkiem zieleni w mieście;-) W każdej miejscowości niestety można znaleźć takie zdewastowane enklawy. Miejmy nadzieję, że systematycznie dawna świetność będzie tym miejscom przywracana. Bardzo rzetelnie podszedłeś Marku do tematu:-) Pozdrawiam:-)

grace użytkownik grace(posts:3357) dodano 04.11.2011 13:26

http://obiezyswiat.org/images/0000016173/0000426596.jpg
Agro, ten jelonek Raula, to chyba puszcza oko do nas wszystkich, co by troche dystansu nabrac:))) pozdrawiam

raul użytkownik raul(posts:2023) dodano 04.11.2011 13:12

Agra - ta galeria powstała z mojego poczucia winy. Przeczytaj kilka pierwszych komentarzy w galerii Magdar. Wprowadziłem swoim twierdzeniem małe zamieszanie, które doprowadziło do niezbyt przyjemnej wymiany zdań. Nie dawało mi to spokoju - bo napisałem prawdę.
Ta galeria to nie zarzut ... ani przeciwko Tobie, ani przeciwko Magdar - to uzupełnienie Waszych galerii, mające na celu wyjaśnienie mojego stanowiska.
Starałem się być obiektywny, podzieliłem równo po 25 fotek. Ułożyłem kolejność tak, aby ostatnie wrażenia były pozytywne.
Gdybym chciał zrobić kontrę do pozytywnego wizerunku parku, to wierz mi Agra - mam materiału na trzy galerie.
Ale tu nie chodzi o udowadnianie sobie racji, tylko o obiektywny obraz miejsca, a dla mnie przede wszystkim o wytłumaczenie słów :
"Ten park ma tyle wspólnego z parkiem ... " - rozumiesz ?
Mam nadzieję, że teraz obraz jest pełniejszy, a moje twierdzenie bardziej zrozumiałe.
Historyczne podwaliny i polityczne zagrywki wokół tego miejsca lepiej zostawmy, bo wiesz jak to jest - tam gdzie polityka wkracza z buciorami, tam znika spokój, dobra atmosfera i uśmiech z twarzy ... a przecież śmiać się lubimy, prawda ?
Serdecznie pozdrawiam ... z uśmiechem :)

raul użytkownik raul(posts:2023) dodano 04.11.2011 12:49

Witaj Konwalio :) Dziękuję bardzo. Nie zarzekaj się ... wszystko zależy od okoliczności. Spacer w dobrym towarzystwie, pełnym humoru, ciepła i serdeczności, spacer może wypaść zupełnie inaczej :)
Pozdrawiam serdecznie ;)

raul użytkownik raul(posts:2023) dodano 04.11.2011 12:42

Mgfoto - nie ufaj fotografii tak do końca. Długo czekałem na moment jak jelonek się zmęczy ... normalnie cały czas się śmiał i puszczał oko - zobacz sama :
http://obiezyswiat.org/images/0000016173/0000426596.jpg

Dziękuję za wizytę, pozdrawiam ;))

raul użytkownik raul(posts:2023) dodano 04.11.2011 12:38

Afrodyto - dziękuję :) Być może za kilka lat zrobimy zupełnie inną galerię i naprawdę będzie się czym pochwalić. Potencjał jest.
Pozdrawiam.

konwalia użytkownik konwalia(posts:3259) - User deleted dodano 04.11.2011 11:40

No to teraz mam obraz całego parku.
Na spacer to bym sie tam nie wybrała,nawet w dzień.
Ale dobrze,że Ty się poszlajałeś.
Fajna galeria wyszła.
Pozdrawiam-)

agra60 użytkownik agra60(posts:1212) dodano 04.11.2011 06:34

raul - pokazałeś obiektywnie dwie strony medalu - pokazałeś " straszaki " po komunizmie z którymi nic nie zrobiono -pokazałeś tą lepszą stronę .

Zarzuciłeś mi że jestem nie obiektywny . Że upiększyłem obraz Nie zgadzam się z tym stwierdzeniem -jest to bardzo spore uproszczenie . Tak patrząc okaże się że te ileś tysięcy galerii na tym portalu -i dziesiątki tysięcy gdzie indziej jest zafałszowaniem rzeczywistości -bo większość wrzuca do galerii te ładne obrazki - przeważnie że szlaku turystycznych .
Jechałeś do parku z tezą -obnażyć relikt komunizmu - jeszcze się do tego czujesz się wykorzystany przez nachalną propagandę wyborczą przez co byłeś naładowany na nie. Muszę przyznać że Ci się udało spełnić swój cel . Jesteś spełniony -jak czytasz te komentarze poniżej .
Ale ja też byłem spełniony czytając galerie poniżej mojej galerii - też wybrałem się do tego parku - bo wydawało mi się że ani zdjęcia magdar ani dyskusja pod jej galerią nie jest obiektywna .Motywacje były te same - środki te same ( fotki i komentarz ) -ale oceny inne . Mamy do tego prawo bo raul my jesteśmy inni -każdy z nas ma inną przeszłość , status zawodowy i ekonomiczny - to i poglądy musimy mieć inne na otaczającą nas rzeczywistość . Obiektywy naszych aparatów są naszymi -oczami ,pokazują to na co my zwróciliśmy uwagę -co nas zainteresowało -każdego na pewno co innego - mamy w końcu inne "idee fix.." -dzięki temu świat pokazywany przez nas jest bardziej różnorodny .

Bardzo mi się podoba ta dyskusja za pomocą galerii -tym bardziej doceniam Obieżyświata
Podobnie jak Ty z galerią o Kazimierzu zrobiła grace na temat Warszawy -obnażyła słabości naszej stolicy . Też ścierały się różne poglądy .Był żywy dialog -ciekawa dyskusja.

Wracając do meritum dyskusji to nie zmieniam poglądów na temat parku w Kazimierzu i zacytuję jeszcze raz moją odpowiedź romanie pod galerią magdar :
".... Weźmy za przykład Park Kościuszki - nie jest wyższością tego parku że latarnie są nowoczesne alejki wybrukowane nową kostką i występują artyści operetki Śląskiej - w końcu on znajduje się w centrum stolicy województwa - gdzie wokół są czynne 3 bogate kopalnie , za miedzą władze Sejmiku Śląskiego
Park w Kazimierzu takich możliwości nie ma . Jak napisałem on funkcjonuje dzięki zapaleńcom co chcą coś zrobić Odnowionym obiekcie koncertowym występują amatorskie zespoły - wcale nie gorsze od tych wielkich " artystów " którzy chałturzą za sporą kasę .Mi nie przeszkadzają te stare alejki asfaltowe w Parku w Kazimierzu , odnowione ale stare alejki ławki Kazimierzu -ale dostrzegam jakiś amatorskich plastyków którzy pokazują swoje dziełka
Tak samo widzę sporą pracę którzy zajmują się roślinnością w parku Kazimierzu ......bardziej doceniam pasję ludzi , niż wrzuconą armię ludzi Zieleni Miejskiej - czy cały olbrzymi aparat urzędniczy którzy nie mają specjalnego pomysłu czego oczekują ludzie .Dlatego bardziej cenię tych fascynatów w Kazimierzu -a mniej przeszkadza mi zdewastowany otwarty basen czy też jakaś dziura w asfalcie w alei parkowej . Ale nie chcę Cię na siłę przekonywać że to ja mam rację....

Raul - może jestem szczęściarz , ale ja miałem szczęście widzieć ten park żywy jak dużo się tu działo -taka praca organiczna od podstaw -stąd uważałem że Jacek Kuroń był podobny - KOR-to była taka praca od podstaw .A później nadawanie ludzkiego serca budującemu się w naszym kraju kapitalizmowi . Taką samą pracą jest ta praca społeczników tego parku.

Raul porównujesz cyferki 100 za imieniem która przeforsowała nazwę - 300 przeciw po odsłonięciu tablicy - to trochę nie w porządku zestawienie cyferek . Tych cyferek nie da się porównać -Ci pierwsi przełamywali całą machinę biurokratyczną - Jacek Kuroń jest legendą -ale dla wielu kontrowersyjną .

Ja byłem przy nadaniu parkowi imienia Jacka Kuronia . Byłem świadkiem jak wielu z tych 300 przeciw nadaniu imienia Jacka Kuronia ludzi wykrzyczało Tadeuszowi Mazowieckiemu -pierwszemu premierowi wolnej Polski ,Janowi Lityńskiemu dawnemu działaczowi KOR-u dlaczego zniszczyli tą Polskę .

Uważam że nikt nie zniszczył Polski jak i park w Kazimierzu zasługuje na swojego patrona.Pozdrawiam

mgfoto użytkownik mgfoto(posts:6126) dodano 04.11.2011 02:00

Obraz mamy coraz pełniejszy. Szkoda, że piękny jelonek taki smutny... Pozdrawiam :)

afrodyta użytkownik afrodyta(posts:4094) dodano 03.11.2011 23:13

Super galeria z dowcipem. Park ładny, tylko niestety chyba ktoś o nim zapomniał. Druga część galerii bardziej optymistyczna. Piękne jesienne barwy wzbogacają braki parku. Świetne komentarze:))))
Pozdrawiam.

raul użytkownik raul(posts:2023) dodano 03.11.2011 22:37

Deszcz – dziękuję bardzo. Najbardziej mnie drażni , że cała impreza, cała uroczystość nadania imienia i wielkie porządki … miesiąc przed wyborami.
Macie narodzie – będzie lepiej, będzie fajnie, będzie ładnie. I naród się cieszy. Już wie kto jest dobry, a kto zły.
Niestety już po wyborach, za cztery lata znów ktoś pomaluje dwie ławki i kupią dwa koguty do zoo i znów będzie miło i tak ładnie …
Pozdrawiam serdecznie.

raul użytkownik raul(posts:2023) dodano 03.11.2011 22:33

Andred – dziękuję bardzo. To jest tak jak z informacją, bywa tak, że ma drugie dno … usłyszał facet przez telefon od żony :
- Kochanie, te poduszki powietrzne w twoim nowym samochodzie działają wspaniale !!!
Pozdrawiam :)

raul użytkownik raul(posts:2023) dodano 03.11.2011 22:30

Oczywiście Dispar :) Temat trzeba zgłębić bliżej, bo nieraz można się rozczarować … jak to w życiu.
Znasz takie powiedzenie – z tyłu liceum, a z przodu muzeum ? ;)
Dziękuję za wizytę, pozdrawiam.

raul użytkownik raul(posts:2023) dodano 03.11.2011 22:29

Anikm – patrząc z Twojej uporządkowanej, zadbanej i wypielęgnowanej perspektywy, faktycznie część tych obrazów może przyprawić o dreszcze.
Niestety, takich miejsc mamy pewnie sporo więcej i odporność nasza również większa :) Potrzeba czasu i pieniędzy. Miło Ciebie gościć :)
Dziękuję i pozdrawiam serdecznie ;)

raul użytkownik raul(posts:2023) dodano 03.11.2011 22:27

Annuus80 – po to właśnie między innym powstała ta galeria :)
Jest nas tu na południu trochę, być może ktoś będzie śledził dalsze postępy w przywracaniu tego miejsca do normalnego wyglądu.
Być może już ktoś znalazł coś co mu odpowiada , zawsze będzie to jakiś zapis historii.
Dziękuję i pozdrawiam ;)

anikm użytkownik anikm(posts:4509) dodano 03.11.2011 19:43

Raul świetna robota. Mamy teraz całkowity obraz tego miejsca.
Dobrze że pierwsza część była opatrzona dowcipnym komentarzem, bo nie wiem czy bym zniosła takie widoki bez znieczulenia;)
Pozdrawiam serdecznie:)

deszcz użytkownik deszcz(posts:2891) dodano 03.11.2011 19:37

... Twój happening doceniam. Oceny nie postawię bo zapewne inne ma zadanie ta prezentacja. Śmietnisko historii. " Muszelka ". Pięknie., im. J. Kuronia. A dla kogo ten park, to wiedzą?... pozdrawiam serdecznie.

annuus80 użytkownik annuus80(posts:1361) dodano 03.11.2011 18:47

I to jest galeria z prawdziwego zdarzenia:) Obiektywnie przedstawione wady i zalety miejsca. Bardzo dobrze, że wady dałeś najpierw. Druga połowa galerii działa na tyle pozytywnie, że galeria zachęca do odwiedzenia tego "parku".
Pozdrawiam serdecznie:)

andred użytkownik andred(posts:4757) dodano 03.11.2011 18:26

Raul, świetne i zabawne.
Zgadzam się z Tobą, że fotografia to zmyślne narzędzie które można odpowiednio wykorzystać w zależności jakie ma się zlecenie.
Czy w ramach "propagandy sukcesu" chcemy pokazać (zafałszować) coś czego nie ma i nie było, czy chcemy wręcz odwrotnie. A czasami bez zlecenia chcemy, a w zasadzie staramy się być obiektywni ale każdy "obiektywnie" widzi świat innaczej.
Dobra galeria :-))
Pozdrawiam, andred

dispar użytkownik dispar(posts:5305) dodano 03.11.2011 18:19

Teraz rozumiem Raul, Twoje namawianie na prezentowanie już znanych miejsc.
Dobra robota.
Pozdrawiam.

raul użytkownik raul(posts:2023) dodano 03.11.2011 14:20

Nie wiem, że jesteś leń ... wiem coś zupełnie odwrotnego, ale rozumiem i dlatego uzbrajam się w cierpliwość :)

kordula157 użytkownik kordula157(posts:5758) dodano 03.11.2011 13:57

Chiny a wlasciwie Yunan był sliczny. Leczę sie , złapałam jakąś chińska grypę.
Wiesz , że jestem leń, moje zdjęcia muszą się odleżeć , wtedy nabieraja mocy. A wlasciwie to jest tak , najpierw mi sie nic nie podoba , potem stwierdzam , ze coś z tego bedzie. a potem znów mnie dopada zwatpienie. Mam pomysły na galerie, bedą na pewno, ale kiedy? tego nawet ja sama nie wiem.
Pozdrawiam:))))
Ps. Najpierw Magdalena musi pokazać swoje Chiny, ona jest perfekcjonistką,więc podnosi poziom. Poczekam zatem , Pozdrawiam Cię Magdo przy okazji:)))))))))))

raul użytkownik raul(posts:2023) dodano 03.11.2011 13:50

Witaj Ula, miło Ciebie gościć. Park, parkiem, a ja się Twoich nowych Chin doczekać nie mogę. Tu i tam podejrzę coś ukradkiem, ale z niecierpliwością czekam na pełną galerię ... a najlepiej cykl. Już sobie wyobrażam ile świetnych obrazów zobaczymy ... nie daj się prosić ;)
Pozdrawiam :)

kordula157 użytkownik kordula157(posts:5758) dodano 03.11.2011 13:37

Nie wiem, czy taki park sie spodoba magdar, bardzo zadziorna z niej babka.
Park ładny i już, a Raul to chyba byl w innym miejscu, hahahha, napisze pewnie:))
Poczytalam , posmiałam się .
Park jest rzeczywiście watpliwym miejscem.
Miałes piekną pogodę i jesień taka piekna:)) Pozdrawiam

raul użytkownik raul(posts:2023) dodano 03.11.2011 13:34

Bardzo się cieszę Romano, staram się, bo tylko obiektywna relacja, pozwoli wyrobić sobie pogląd. A ta mała dawka humoru, wydała mi się niezbędna do przełknięcia tej gorzkiej piguły pierwszej części :)
Pozdrawiam ;)

romana użytkownik romana(posts:5222) dodano 03.11.2011 13:18

Raul - ja też śmiałam się na głos przed monitorem. Zwłaszcza w pierwszej części komentarz jest powalający. Twoja relacja rzeczywiście obiektywnie i wyczerpująco przedstawia temat. Ja również dziękuję Tobie za dobrą i rzetelną robotę jaką tu wykonałeś.
Pozdrawiam :)

raul użytkownik raul(posts:2023) dodano 03.11.2011 13:01

Agra - a Tobie napiszę, że jechałem z nastawieniem zdemaskowania reliktu przeszłości i komunistycznego kiczu. Zastana rzeczywistość, pozytywnie mnie zaskoczyła w takim sensie, że jeżeli naprawdę chcesz - to wybierzesz taką trasę, która pozwoli skutecznie ominąć kicz, dewastację, wandalizm i zaniedbanie. To co pozostanie można uznać za początek długiej drogi, mającej na celu przywrócenie dawnej świetności.
Bo przecież ten park kiedyś tętnił życiem - widzę, że wszystko jest na dobrej drodze, choć droga usłana kamieniami.
Decyzja była spontaniczna, stąd to moje organizacyjne zaniedbanie.
Mało tego ... nie wiem, nie jestem pewien, nie zapytałem, ale wcale bym się nie zdziwił, gdyby się okazało, że minęliśmy się na jednej z alejek ... z Magdar :) To by dopiero było spotkanie :) Pani była z mężem i troszkę nietaktownie byłoby podejść i zapytać ... Przepraszam, czy mam przyjemność spotkać Magdar z Obieżyświata ? :)
Mam nadzieję, że zajrzy tutaj i rozwieje moje wątpliwości.
Pozdrawiam i pamiętaj Agra ... co się odwlecze - to nie uciecze :)

grace użytkownik grace(posts:3357) dodano 03.11.2011 12:58

jeszcze jeden, koronny dowod na to, ze potrzeba setnej galerii z Londynu, Warszawy, Rzymu... czy Pcimia Dolnego (nie obrazajac mieszkancow), wowczas wylania sie pelniejszy obraz:)

raul użytkownik raul(posts:2023) dodano 03.11.2011 12:42

Tak jest Pipol - Oko podpadł niemiłosiernie :) jak wody przybędzie, ta prawda nie będzie już tak widoczna :)
Pozdrawiam.

raul użytkownik raul(posts:2023) dodano 03.11.2011 12:36

Grace - cieszę się :) Dobry humor to podstawa ;)
Masz rację, fotografia to bardzo zmyślne narzędzie. Manipulując obrazem można sporządzić piękną laurkę i zatrważający obraz.
Naszą rolą jest zweryfikować stan faktyczny na podstawie posiadanej wiedzy. A ponieważ społeczność mamy rozrzuconą po całym świecie, starałem się zachować w miarę obiektywnie.
Miło Ciebie gościć, pozdrawiam serdecznie.

agra60 użytkownik agra60(posts:1212) dodano 03.11.2011 12:09

Raul - nie ukrywałem mojego emocjonalnego stosunku do tego parku zarówno przy galerii magdar jak i swojej ( być może lekko wypaczony ) .
Ze zdjęć widzę byłeś w porze obiadowej w Dzień Zadusznych - o tej porze jak w każdym parku możesz spotkać ewentualnie właścicieli psów ,seniorów -wędkarzy - to nie jest grupa która idzie coś zjeść albo napić się piwa . Jednym z największych parków na Śląsku im Zientka też większość punktów bufetowo restauracyjnych zamknięta ...
Grafitii i napisy są zmorą nie tylko parków - zobacz niedawno odnowiony Nikiszowiec w Katowicach -jest problem znaleźć obiekt bez napisu GKS górą i podobnych . Mapka do której dałeś link pokazuje że ten park to coś więcej -zaraz za parkiem jest wiele ścieżek edukacyjnych przygotowane przez nadleśnictwo Siewierz. Podoba mi się ten żywy sposób dyskusji .
Szkoda że nie rzuciłeś hasła że jedziesz - to byśmy zaraz przy parku w "Rancho" wypili zaległe piwko- i nie tylko wirtualnie podyskutowali o za i przeciw parku .Pozdrawiam

pipol użytkownik pipol(posts:8990) dodano 03.11.2011 12:05

Dowiedzieliśmy sie ,że w basenie pływał Janek i Gruby. Wiemy również, że Oko to Qtas ;))

grace użytkownik grace(posts:3357) dodano 03.11.2011 12:01

Brawo Raul, obsmialam sie jak ten jez usmiechniety z Twojej fotki:)))), ale to dzieki Twojemu komentarzowi, nie obrazkom w pierwszej 25-tce. Moje, niewinne jak mi sie wydawalo pytanie (czy to park, czy nie park?), ktore zadalam pod Galeria Magdar zaowocowalo juz trzema na ten sam temat. Dziekuje, ze zadales sobie trud i pokazales obiektywnie, jak wyglada to miejsce. Juz sama boje sie uzywac jakiegokolwiek okreslenia: park, zarosla, czort sie nierozezna:) A swoja droga jest to tylko dowod na to, ze fotografia potrafi manipulowac, ze na zdjeciach czasami piekniej, niz w rzeczywistosci, serdecznie Cie pozdrawiam:)

You must login to add comments. If you're not a member of the community, join us!