m s my mo ms
version_button
| register | forgot password? en pl
nick: password:

pictures in the gallery (49):

 

the closest galleries:

 
Węgry - Budapeszt cz. I
1pix użytkownik rozmusiaki odległość 0 km 1pix
Budapeszt 03 - Chwała bohaterom
1pix użytkownik robson odległość 0 km 1pix
BUDAPESZT / CZ. 2
1pix użytkownik mocar odległość 0 km 1pix
Budapeszt  inny  niż  znacie
1pix użytkownik warusek odległość 0 km 1pix
Budapeszt - Bazylika Świętego Stefana
1pix użytkownik maryush odległość 0 km 1pix
Budapeszt 04 - Bazylika św.  Stefana
1pix użytkownik robson odległość 0 km 1pix

comments to the gallery (7):

 
magdalena użytkownik magdalena(posts:3652) dodano 21.07.2010 11:43

Miałam pewne wyrzuty sumienia napisawszy swój komentarz, no bo jaki niby związek z Twoją galerią mają moje wspominki. A tu proszę jakie zaskoczenie:-) Inaczej byśmy się nie dowiedziały, że podobnymi rzeczami zajmowałyśmy się w czasach liceum. I do tego byłyśmy podobnymi „spryciulami”;-) Po mojej znajomości francuskiego zostało już niestety tylko wspomnienie, mimo że pod koniec liceum znałam język nieźle. Uparłam się, że chcę się uczyć właśnie tego języka, bo tak mi się podobał. Z perspektywy czasu okazało się, że był to bardzo zły wybór. Nie przewidziałam, że angielski zdominuje świat. Musiałam się go potem uczyć na kursach, bo dziś bez angielskiego żyć się przecież nie da. Pozostała mi ogromna miłość do piosenki francuskiej i do Paryża. Pozdrawiam serdecznie.

walizka użytkownik walizka(posts:612) dodano 19.07.2010 22:10

Magdaleno, zabawna historia, bo mnie się przydarzyło niemal to samo:) Właśnie zaczynałam naukę w liceum, kiedy sypnęło listami. To było fińskie czasopismo muzyczne, więc wśród kilkudziesięciu osób, z którymi korespondowałam byli głównie Skandynawowie, ale też Brytyjczycy, Brazylijczyk, Filipińczyk i ktoś z Algierii. Język angielski znałam wówczas szczątkowo, więc stosowałam identyczny, jak Ty manewr i wszyscy dostawali takie same teksty, miałam nawet specjalny zeszyt, żeby mi się te z trudem sklecone listy nie pomieszały ;) Moje kontakty również zaowocowały 3-tygodniowym (sic!) dokładnym zwiedzaniem stolicy, tyle, że był to Londyn. Ciekawa jestem, ile z osób na tym portalu ma za sobą podobne historie. Pozdrawiam :)

walizka użytkownik walizka(posts:612) dodano 19.07.2010 21:46

Danielski, jasne, że nie. W mojej świadomości cały ten teren to jednak c. k. monarchia. Bo taka była historia, bo przygody dzielnego wojaka Szwejka, bo podobieństwa w architekturze, a nawet szczególny żółtawy kolor budynków, a także bliskość geograficzna. Znam wszystkie wymienione w zmienionym już opisie miasta i choć każde inne, to jednak wiele mają wspólnego. Także atmosferę. Stąd też wrzucenie ich w jedno zdanie. Dzięki za zwrócenie uwagi, bo faktycznie z treści mogło wynikać, że nastąpiły jakieś poważne zmiany w geografii Europy :)

danielski użytkownik danielski(posts:261) dodano 19.07.2010 21:04

Przez Pragę chyba nie płynie Dunaj chyba że coś się ostatnio pozmieniało :)

magdalena użytkownik magdalena(posts:3652) dodano 19.07.2010 09:00

Budapeszt darzę szczególnym sentymentem:-) Wyjazd do tego miasta to była moja pierwsza, samodzielna, daleka podróż. Odbyła się dokładnie 40 lat temu! Miałam wtedy 16 lat i jechałam na wakacje do mojej rówieśnicy – korespondencyjnej koleżanki. Rok wcześniej ona była u mnie w Poznaniu. Takich „korespondencyjnych” znajomych miałam w czasach liceum około setki. Wysłałam ogłoszenie do francuskiego odpowiednika naszego „Radaru” i jak się ukazało, to skrzynka na listy codziennie była pełna. Dostawałam listy głównie z Francji, Rumunii i Algierii. Korespondencja była po francusku. Przyznaję się, że jak już „spłodziłam” list, to do wszystkich słałam tę samą treść, bo języka dopiero się uczyłam. Spośród tych wszystkich znajomości ta jedna zaowocowała obustronną wizytą. Spędziłam wówczas w Budapeszcie 3 tygodnie. Zwiedziałam gruntownie całe miasto. Byłam też z tą koleżanką i jej rodzicami nad Balatonem. Bywałam później w Budapeszcie po 2-3 dni przejazdem, jednak właśnie ta pierwsza wizyta utkwiła mi najbardziej w pamięci.
Pięknie pokazałaś, a przede wszystkim opisałaś to miasto. Dziękuję bardzo!
Przepraszam za długość komentarza – tak jakoś wzięło mnie na wspominki;-) Pozdrawiam serdecznie.

konwalia użytkownik konwalia(posts:3259) - User deleted dodano 19.07.2010 06:26

Też nie byłam w Budapeszcie.
A widzę,że warto.
Bardzo ładnie pokazałaś to miasto.
Pozdrawiam.

margo użytkownik margo(posts:2557) dodano 18.07.2010 20:21

Świetnie opisana galeria. Nie znam Budapesztu więc komentarz bardzo się przydał. Pozdrawiam

You must login to add comments. If you're not a member of the community, join us!