m s my mo ms
version_button
| register | forgot password? en pl
nick: password:

pictures in the gallery (48):

 

the closest galleries:

 
Mumbaj - मुंबई - Bombaj
1pix użytkownik muczacza odległość 2 km 1pix
Indie Płd.  (11)   Mumbay . . .  raz jeszcze.
1pix użytkownik raul odległość 2 km 1pix
Mumbai
1pix użytkownik nnia odległość 2 km 1pix
Indie. Bombaj.  Wiszące Ogrody.
1pix użytkownik strabsenfilm odległość 4 km 1pix
Indie.  Slumsy,  pralnia,  plaża - migawki z Bombaju
1pix użytkownik strabsenfilm odległość 5 km 1pix
Indie.  Bombaj.  Dworzec Wiktorii i fontanna Flora.
1pix użytkownik strabsenfilm odległość 10 km 1pix

comments to the gallery (9):

 
mabro użytkownik mabro(posts:176) dodano 10.02.2017 17:27

Przypadkiem trafiłam na tę ciekawą galerię. Bardzo lubię takie obrazki z życia "ustrzelone" przez szybę autokaru czy samochodu. Sama też często tak fotografuję ale mnie rzadko udaje się zrobić zdjęcie bez odbić w szybie. Może masz na to jakiś sposób? Jeśli tak to proszę o rady - tylko "łopatologicznie" bo kiepska jestem w tej dziedzinie ... no i mam zwykły kompakt a nie lustrzankę :)

Pozdrawiam serdecznie.

raul użytkownik raul(posts:2023) dodano 25.05.2010 22:51

Dziękuję Paniom za wizytę i komentarze, pozdrawiam serdecznie ;)

tereza użytkownik tereza(posts:3875) dodano 25.05.2010 21:41

Bardzo interesująca galeria.Pozdrawiam:)

sona_dora użytkownik sona_dora(posts:2087) dodano 25.05.2010 16:10

Z ciekawością obejrzałam Bombaj przez szybę. Bardzo fajna galeria, taka " z życia wzięta", ale wielkich miast chyba nigdy nie polubię. Pozdrawiam

kordula157 użytkownik kordula157(posts:5906) dodano 25.05.2010 13:01

Dokładnie jest taki , jak go nam przedstawił Marek . Bombaj oszałamia wielkością, nowoczesnością i przygnębia ogromną ilością slumsów. Ale takie sa Indie. Dla wszystkich znajdzie sie miejsce , dla bogatych i tych najbiedniejszych. Tutaj tolerancja państwa jest wielka, a widać to choćby na zdjeciu 31. Nikomu nie przeszkadza ,ze na ładnym zadbanym skwerku stoi lepianka.Nad takim widokiem nie wolno się za dużo zastanawiać , tak jest i już , a wtedy Indie w pełni nam to wynagrodzą, oszołomią swą niezwykłością. Nawiążę do słów Konwalii; tam jest brudno ale wcale nie więcej niebezpiecznie jak w Polsce. Więc nie ma się co bać biedy , ona jest wszędzie , w Europie też. Ja za Markiem powiem ,że Indie to nie tylko Agra. ( choć piekna), za murami mauzoleum , Agra jest najbrzydszym indyjskim miastem jakie widziałam. Marku, ciekawa i wyczerpująca galeria , jak na autobusową. Zazdroszcze bystrego oka, ja tyle nie widziałam , może dlatego ,że punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. Pozdrawiam Cie serdecznie. Sorki ,że tak się rozpisałam, nie u siebie

raul użytkownik raul(posts:2023) dodano 25.05.2010 11:07

Borek - cieszę się. Niestety Bombaj jest traktowany przez biura podróży troszkę po macoszemu - jako punkt przesiadkowy, wypadowy w inne rejony Indii. Stąd właśnie ta galeria przez okno. Pewnie, że pokazano nam troszkę więcej, ale ogromny niedosyt pozostał.
Pozdrawiam.

Konwalio - ze mną jest zupełnie odwrotnie :) Lubię duże miasta, ruch gwar, i ten wielkomiejski chaos tak charakterystyczny dla Indii. Agra ... no cóż, nie ma żadnej dyskusji - tam jest Taj Mahal. Gdybym miał wybrać jedno miasto, które mam powtórnie odwiedzić, to miałbym ogromny dylemat - Agra czy Varanasi ? Z jednej strony przepiękna budowla, z którą można obcować godzinami, a z drugiej ... tej drugiej w ogóle nie da się opisać. Nie masz wyjścia Konwalio, musisz odwiedzić oba miasta :)
Pozdrawiam.

Beato, Zbyszku - wszystko się zgadza, widzę, że miałbym w Was wspaniałych kompanów do podróży :)
Pozdrawiam.

Mocar - przytoczę taki fakt z historii tego miasta. Początki Bombaju - to siedem bagnistych wysepek, które stanowiły część posagu portugalskiej księżniczki Katarzyny Braganzy. Katarzyna poślubiła angielskiego króla Karola II, który wydzierżawił ten teren Kompanii Wschodnioindyjskiej. Pomijając fakt, czym i dlaczego ta Kompania się zajmowała, chciałbym podkreślić, że z 800 jej członków, którzy przybyli z Europy ... 700 zmarło, tylko w ciągu jednego roku.
Klimat, temperatura, wilgotność, choroby - to wszystko położyło ich na łopatki.
Minęły setki lat, radzimy sobie z chorobami, nie straszna jest dla nas temperatura i wilgotność. Ale są inne czynniki, których człowiek zachodu nigdy nie zaakceptuje i które nie pozwolą mu na pełną integrację z otoczeniem.
Piszę to wszystko, ponieważ Twoje stanowisko jest dla mnie zupełnie zrozumiałe, a wręcz się z nim utożsamiam. Zobaczyć, zwiedzić, nawet pomieszkać tydzień czy dwa - owszem, ale żyć w Bombaju to chyba bym nie potrafił :) O !! Goa ... to zupełnie inna historia, ale to już przy innej galerii ...
Pozdrawiam.

Pipol, Arturek - miło Was gościć - dziękuję.
Pozdrawiam

mocar użytkownik mocar(posts:2718) dodano 25.05.2010 10:25

Jak że jestem szczęśliwy żem się nie urodził w Indiach i ze nie mieszkam w Bombaju, galeria ciekawa i piękna ale mieszkać tam nigdy w życiu .Pozdrawiam

beata-zbychu użytkownik beata-zbychu(posts:1002) dodano 25.05.2010 07:57

Uwielbiamy klimaty wielkomiejskie, ten gwar, szum - ci ludzie ( nie cierpimy zadupia - gdzie nie ma ludzisków- jak są ludzie to jest co oglądać ! ). Super ta budowla - zabytkowy dworzec. Trochę dużo jak na nasz gust slamsów - makabryczne towarzycho? - Podobała się nam Twoja galeria.

konwalia użytkownik konwalia(posts:3259) - User deleted dodano 25.05.2010 06:27

Raul...przerażają mnie takie miasta.Tak zwyczajnie mam przed nimi lęk.
Przez szybę jest jakoś bezpieczniej i ciekawiej.
Gdybym miała jechać do Indii wybrałabym Agrę,no i jakieś odludne samotne miejsca.
Ładna galeria.
Pozdrawiam-)

You must login to add comments. If you're not a member of the community, join us!